Przemysłowe elektryczne systemy grzewcze

 

 

Gama zastosowań elektrycznych systemów grzewczych w przemyśle jest bardzo szeroka. Począwszy od rurociągów wodnych, poprzez technologiczne dla przemysłu spożywczego i chemicznego, ochrony anten satelitarnych, podgrzewania płyt stadionów, upraw roślin, zabezpieczenia posadzek mroźni do ogrzewania zbiorników i instalacji paliwowych, itp.

Systemy ogrzewania rurociągów składają się z kabli grzejnych stałooporowych (HCP) lub samoregulujących (ESR) wraz z elektronicznymi termostatami kontrolującymi temperaturę rurociągu. Proponowane przez nas termostaty to Viaterm 2K2  lub Viaterm 340. Różnicą między nimi jest dodatkowe wyjście alarmowe w Viatermie 340. Zarówno przewody grzejne jak i termostaty można zakupić w naszym e-sklepie. Kable grzejne mogą być układane zarówno na rurociągach naziemnych jak i podziemnych (dzięki temu można rurociągi prowadzić na mniejszych głębokościach), na rurach metalowych jak i plastikowych, bądź z PCV.

Systemy ogrzewania rurociągów przeznaczone są do ochrony rurociągów przed zamarznięciem (sieć wodociągowa, tryskaczowe instalacje ppoż.), uzupełniają straty ciepła w rurociągach wody gorącej oraz rurociągach przemysłowych transportujących płyny o dużej lepkości i niskiej temperaturze krzepnięcia (przemysł spożywczy i chemiczny).

Przewód samoregulujący ESR

Przewód samoregulujący ESR

Przewód stałooporowy HCP

Przewód stałooporowy HCP

Viaterm 2K2

Viaterm 2K2

Viaterm 340

Viaterm 340

 

 

 

 

 

 

Systemy ogrzewania elektrycznego stosowane są również do ochrony przed oblodzeniem anten satelitarnych, masztów antenowych i innych tego typu konstrukcji. W warunkach normatywnych stosuje się kable o mocy 17 – 20W/m. Sposób mocowania jest projektowany indywidualnie. Stosowane mogą być zarówno kable typu HCP jak i ESR wraz z termostatami Viaterm 2K2 lub Viaterm 340.

Innym zastosowaniem kabli grzejnych wraz z czujnikami temperatury i termostatami przemysłowymi jest:

  • ogrzewanie boisk piłkarskich (przyśpiesza rozpoczęcie okresu wegetacji trawy),
  • ogrzewanie gleby w szklarniach (skraca okres wegetacji i przyśpiesza wzrost roślin),
  • ogrzewanie stajni i chlewni (utrzymywanie odpowiedniej temperatury w tych pomieszczeniach zapewnia bezproblemowy rozwój źrebiąt i prosiąt szczególnie w pierwszych dniach po porodzie),
  • ogrzewanie zbiorników, rurociągów i instalacji paliwowych (szczególnie paliw o dużej lepkości, dla uniknięcia złogów, itp.),
  • rozmrażanie gruntu (place budowy, miejsca wykonywania wykopów, cmentarze),
  • ogrzewanie gruntu pod posadzkami chłodni i mroźni (zapobiega pęcznieniu gruntu, odkształcaniu posadzki i osłabianiu oraz niszczeniu podziemnych elementów konstrukcji).