Tanie Ogrzewanie

Czy elektryczne systemy grzewcze są drogie w eksploatacji? Twierdzenie jakoby te systemy były drogie zrodziło się w czasach, gdy budynki były słabo izolowane lub nie były izolowane wcale. W dniu dzisiejszym to twierdzenie upada.

Jeśli naprawdę marzysz o oszczędnym domu, to bez względu na rodzaj nośnika energii jaki obecnie używasz (lub będziesz używał w przyszłości) przede wszystkim powinieneś zadbać o jak najmniejsze zapotrzebowanie energii co możesz uzyskać poprzez ograniczenie strat energii cieplnej budynku (poprzez ucieczkę ciepła przez ściany zewnętrzne i wentylację). Można to uzyskać ocieplając budynek zgodnie z najnowszymi standardami, dzięki czemu budynek będzie niskoenergetyczny a najlepiej pasywny. Zajmujemy się również audytem energetycznym i możemy pomóc Ci w osiągnięciu tego celu.

Jeżeli już masz budynek niskoenergetyczny, lub wręcz pasywny – wówczas różnice w kosztach ogrzewania takiego budynku za pomocą różnych nośników energii praktycznie spadają do pomijalnych wartości, co więcej okaże się wtedy, że energia elektryczna jest najtańsza, gdyż nie potrzeba posiadać żadnej kotłowni, której budowa przecież nie mało kosztuje i która generuje coroczne koszty w podatku od nieruchomości.

Elektryczne urządzenia grzewcze posiadają wysoką sprawność, o wiele wyższą niż urządzenia produkujące inny rodzaj energii cieplnej. Nie potrzebują częstych przeglądów i stałego, bądź prawie stałego dozoru. Istotne są też małe stosunkowo nakłady inwestycyjne. Nie potrzeba komina, specjalnych, dużych pomieszczeń, brak kotłów, zbiorników paliwa, zasobników odpadów, itp.

Przy elektrycznym ogrzewaniu podłogowym nie ma również grzejników.

I co chyba najważniejsze nie ma przykrych zapachów spalin, dymu i sadzy.
Jest to czysta, ekologiczna energia.
Firma nasza działa w branży elektrycznego ogrzewania od 1982 roku. Chcielibyśmy podzielić się z Wami naszym doświadczeniem i wiedzą na temat korzyści, kosztów, zagrożeń, najczęstszych zastosowań, ciekawostek i najnowszych rozwiązań w dziedzinie wykorzystania energii elektrycznej do celów grzewczych.
Nasze systemy grzewcze działają w oparciu o kable grzejne produkowane przez znaną na całym świecie i poważaną norweską firmę Nexans w następujących obszarach:

  1. Elektryczne systemy grzewcze (na bazie elektrycznych przewodów grzejnych) do stosowania w budynkach mieszkalnych i biurowych.
  2. Przemysłowe elektryczne systemy grzewcze.
  3. Przeciwoblodzeniowe elektryczne systemy grzewcze – ochrona budynków (dachy, podjazdy, schody, chodniki itp.) przed śniegiem i lodem.
  4. Pozostałe systemy i urządzenia grzewcze